Спорт

Меси, Нејмар и Суарез со неверојатни примања

Меси, Нејмар и Суарез со неверојатни примања
Меси, Нејмар и Суарез со неверојатни примања

Екипата на Барселона е актуелен шампион на Европа, но овој тим не е само на истоимената категорија неприкосновена.

Во каталонскиот тим ги има најголемите фудбалски имиња на денешницата кои што заедно се нивните колеги имаат страшно големи примања.

Тамошните медиуми објавија вест во која што се вели дека Лионел Меси, Нејмар, Луис Суарез и колегите имаат годишни  примања од фантастични 421 милини евра.