петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 45

Меси од јуни ќе биде најскапо платен фудбалер

Лионел Меси ќе биде познат и како најскапо платен фудбалер на денешницата

messi najskapo platen

Поврзани вести

Претседателот на каталонскиот гигант Барселона, Жозеп Мариа Бартомеу, потврди дека од следната сезона, аргентинскиот интернационалец Лионел Меси ќе  биде познат и како најскапо платен фудбалер на денешницата.

“Барселона сака Меси да биде најскапо платен фудбалер на денешницата. Сите дилеми ќе бидат решени за време на летната пауза, а Меси во новата сезона ќе биде познат и фудбалер со најголема плата. Барселона нема да прифати никаква понуда за аргентинскиот интернационалец, а јас се надевам и сакам Меси својата богата кариера да ја заврши на “Ноу Камп”, изјави наследникот на Сандро Росел.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести