недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Меси откри дека редовно си повраќа

????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Поврзани вести

Репрезентативецот на Аргентина и најголема ѕвезда во дресот на каталонскиот гигант Барселона, Лионел Меси, повраќаше на теренот за време на пријателскиот натпревар против селекцијата на Романија.

Сепак, по натпреварот, Меси изјави дека не станува збор за нешто сериозно и ги демантираше пласираните шпекулации дека е болен и дека тука треба да се бара вината за лошата игра во Букурешт.

„Ова не е прв пат да повратам. Тоа е нешто што секогаш се случува. Ми се има неколку пати случено и кога играм за Барселона. Нема причина за загриженост. Не барам некаков изговор, но состојбата на теренот беше очајна. Дадовме се од себе, во второто полувреме одигравме подобро, но не доволно за да славиме”, изјави Меси.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести