четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Меси покажа дека е подобар од Кристијано Роналдо

pele-500

Последни вести

Легендарниот бразилски фудбалер Пеле рече дека Лионел Меси е најдобриот.

Аргентинецот во последните 10 години покажа дека е прв фудбалер во светот, пред Кристијано Роналдо.

Меси до сега освои четири Златни топки кои се доделуваат на најдобрите фудбалери во светот.

Роналдо досега заслужи три, од кои што две прослави во две последовни години.

„Сите се обидуваат да ги споредат Роналдо со Меси, но станува збор за различни стилови на игра“, вели Пеле. „

Меси докажа дека е најдобар на планетата“, додава искусниот Бразилец за „ББС“.
Меси и Роналдо играа еден против друг во големото дерби од шпанското првенство „Ел Класико“ на Камп Ноу, домашните славеа 2:1 победа.

Најчитани вести