среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 12

Меси повреден, нема да игра за Аргентина

mesi-3-640x360

Последни вести

Фудбалската репрезентација на Аргентина ќе мора да игра без својот најдобар играч Лионел Меси на следниот квалификациски меч за СП 2018 во Русија против Венецуела.

Играчот на Барселона се пожали на силни болки во препоните и селекторот Едгаро Бауза нема да го ризикува неговото здравје на мечот во вторник.

-Меси се жали на повреда и нема да ризикуваме со него. Докторите му препорачаа на мирува и ние потполно ќе го почитуваме нивното мислење,изјави Бауза.

Лионел Меси се откажа од настап во репрезентацијата на Аргентина по загубеното финале на „гаучосите“ на Копа Америка, но експресно се премисли и се врати во националниот тим.

Најчитани вести