сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Меси со три погодоци го најави својот кам-бек

messi

Поврзани вести

Каталонскиот гигант Барселона важи за апсолутен фаворит во утрешниот првенствен натпревар против екипата на Елче, а по пауза од 50 дена, предводникот, Херардо Тата Мартино, на располагање ќе ги има и услугите на најдобриот фудбалер на денешницата, Лионел Меси.
Аргентинскиот интермационалец веќе неколку дена тренира со полн интензитет, а на последниот тренинг постигна и три погодоци.
„Многу сум среќен, одлично се чуствувам, среќен сум што повторно тренирам со моите соиграчи. Одлично се чуствувам, подготвен сум за кам-бек”, изјави Меси.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести