четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 53

Меси стави крај на сите шпекулации

MESSI KRAJ NA SITE

Поврзани вести

Најголемата ѕвезда во дресот на каталонскиот гигант Барселона, Лионел Меси експресно ги демантираше пласираните шпекулации во фудбалските медиуми дека не е среќен на „Ноу Камп”, дека ќе ја промени клупската средина за време на летниот преоден рок и дека побарал од клупските челници под итно да ги осигураат услугите на неговиот сонародник од редовите на Манчестер Сити, Серхио Агуеро.

„Многу работи се напишани и кажани од страна на фудбалските медиуми. Најголемиот дел од истите се само лага, нема точна информација. Јас сум добро, имаво ми е на “Ноу Камп”, среќен сум во Барселона и не планирам никаква промена на клупската средина”, изјави Аргентинецот кој во следните неколку дена ќе го потпише новиот договор кој му гарантира рекордна годишна плата од 20 мил. евра и статус на најскапо платен фудбалер на денешницата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести