четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Месиќ добил пратка со сомнителна содржина

mesic_stipe

Поврзани вести

Канцеларијата на поранешниот хрватски претседател Стјепан Месиќ пред неколку денови добила пратка со сомнителен прав, потврди денеска полицијата во Загреб, која се уште го истражува случајот, јавува Хина, а пренесе МИА.

Сомнителната содржина на пратката е испратена е на испитување во Заводот за јавно здравство и се очекуваат резултатите.

Случајот со сомнителната пратка пријавен е во полиција на 28 мај.

Канцеларијата на поранешниот претседател краток период беше затворена за време на земањето на сомнителната материја.

Најчитани вести