четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Места кои треба да ги избегнувате за секс

sex

Поврзани вести

До сега многупати дававме предлози за места за добар секс, но овојпат ве советуваме кои места треба да ги избегнете.

Базен

Да, на многумина им е во фантазијата, но треба да се избегнува заради ризикот од бактерии, габи и инфекции.

Када

Малиот простор и високата температура во купатило можат да го направат сексот непријатен. Сексот би станал вистинска малтретажа додека се наместите.

На работа

Летото влијае на хормоните и ако имате афера на работа можеби не можете да се воздржите. Освен што не е примерно и можат да ве фатат, неодговорно е и непристјно.

Плажа

Ниту камените ниту песочните плажи не се добри за секс-егзибиции на отворено. Прилично е неудобно, а песокот може да ви се вовлече каде што не можете да замислите. Премногу грижи за мал ефект.

Јавен тоалет

Едноставно не помислувајте!

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести