петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Металург е ракометен шампион на Македонија

rak-vesti

Поврзани вести

Металург е нов ракометен шампион на Македонија. Избраниците на Лино Червар во вториот клучен меч го прегазија Вардар во Автокоманда со убедливи 30:21.

Иако сите очекуваа неизвесен меч и тесен резултат, Металург многу лесно го победи денеска катастрофалниот Вардар и ја врати титулата во Автокоманда.

„Металурзите“ во текот на целиот меч беа подобар противник од Вардар, го имаa водството од самиот почеток и истото постепено го зголемуваа се до крајот на мечот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести