петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Металург е спасен!

metalurg_thumb_medium500_257

Последни вести

Долгиот ден во Металург сепак има позитивна вест на крајот, откако последниот состанок на газдата Минчо Јорданов со лидерите на тимот вроди со плод, јавува спортскиот портал ЕКИПА.

На него било решено македонските ракометари да отпатуваат за Шпанија, за да не се ризикува евентуална ригорозна казна за клубот од ЕХФ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести