петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 38

Металург ги пушти во продажба влезниците за дуелот против Елверум

Билетите за натпреварот меѓу Металург и Елверум пуштени се во продажба во сите центри на ОНЕ и онлајн на karti.com.mk, по цени од 60 до 150 денари.

Металург ги пушти во продажба влезниците за дуелот против Елверум

Металург ги пушти во продажба влезниците за дуелот против Елверум

Поврзани вести

Металург го очекува вториот натпревар на домашен терен од Лигата на шампионите во поинакво расположение, благодарение на победата од претходното коло. Во “Борис Трајковски” падна Кадетен и тоа треба да привлече повеќе симпатизери за мечот против Елверум.

Пуштени се во продажба билетите за тој натпревар, кој е закажан за в сабота во 17:30. Почетната цена е 60 денари, како и минатиот пат, а највисоката е 150 денари, за седиштата кои имаат најубав поглед.

По сигурната победа над Kадетен од минатата сабота, реални се очекувањата Металург да ја повтори играта и да освои нови два бода. Билетите може да се купат во центрите на ОНЕ и онлајн на karti.com.mk.

Цени на билетите:

М2, М3, М4 – цена 150 ден.

М1, Б3, Б12, Б14 – цена 120 ден.

Б2, Б4, Б 15, M7, M9
– цена 100 ден.

Б5, Б 11
– цена 80 ден.

Б6, Б 9, Б 10 – цена 60 ден.

Најчитани вести