понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Металург и го нанесе првиот пораз на Барселона во ЛШ

georgievski_metalurg-600x398

Поврзани вести

Македонскиот ракометен вице шампион Металург и го нанесе првиот пораз на Барселона во Лигата на шампионите. Избраниците на тренерот Лино Червар во СЦ “Борис Трајковски” во последното коло од Ц група славеа над тимот на македонскиот ракметар КиреЛазаров со 31:29 (15:11).

Металург одигра маестрален натпревар во кој доминираше цели 40 минути и заслужено стигнаа до втората голема победа на домашен терен, откако претходно во Скопје падна и ПСЖ.

Најефикасен во победничкиот тим беше Лука Циндриќ со седум голови, додекаВугринец и Георгиевски постигнаа по шест голови.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести