сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Металург и Вардар во битка за пехарот во Купот на Македонија

metalurg

Последни вести

Ракометарите на Вардар и Металург ќе играат во денешното финале (17.45 часот) во Купот на Македонија, што се одржува во салата Билјанини извори во Охрид.

Вардар во полуфиналето имаше лесна задача против Тинекс Пролет со 31:20, додека Металург беше подобар од Зомомак со 31:25.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести