среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Металург на мегдан против Железничар

FBL-EUR-C3-DRAW

Поврзани вести

За жал, Македонија ќе има само еден преставник во 2. квалификациско коло од најмасовното клупско натпреварување, Лигата на Европа.

Првата европска пречка ја прескокнаа само фудбалерите на Металург кои и на реванш дуелот во Скопје забележаа сигурен триумф од 2:0 (вкупно 5:0) во дуелот против претставникот на Андора, УЕ Санта Колома.
Во 2. квалификависко коло, избраниците на Срџан Захариевски ќе се обидат да забележат позитивен резултат против босанскиот прволигаш Железничар.

Фудбалерите на Хоризонт од Турново доживеаа уште еден пораз, но сега поубедлив од 3;1 (вкупно 4:1), во реванш дуелот против преставникот на Грузија, тимот на Чикура, а тетовска Шкендија е елиминирана од молдавскиот прволигаш Зимбру кој забележа сигурен триумф од 2:0 (вкупно 3:2) во реванш дуелот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести