петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Металург суспендираше три ракометарки

zrkmetalurg-500

Поврзани вести

Раководството на ЖРК Металург денеска донесе одлука за суспензија на Теодора Керамитчиева, Ангела Тодоровска и на Клаудија Георгиевска.

Врз основа на одлука на дисциплински орган се изрекува суспензија на ракометарките Теодора Керамитчиева, Ангела Тодоровска и Клаудија Георгиевска.

По член 43 од дисциплинскиот правилник на РК Металург, а за сторен прекршок по член 32 од истиот правилник (неоправдано отсуство од тренинг, натпревар или подготовки).

Суспензијата важи до моментот на изрекување на казната, се вели соопштението на женскиот ракометен клуб Металург.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести