недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Металург задоволен и со реми со погодоци

METALURG REMI SO POGODOCI

Поврзани вести

Денеска во Сараево, со почеток во 21:00 часот, ќе стартува реванш дуелот од 2. квалификациско коло од најмасовното клупско натпреварување, Лига на Европа, пресметката помеѓу босанскиот прволигаш Железничар и македонскиот претставник Металург.

Првиот дуел, одигран на националната арена “Филип Втори” во Скопје заврши без погодоци, а пласман во следната рунда, на избраниците на Срѓан Захариевски им е потребна минимална победа или реми со погодоци.

Драго ни е што сме во Сараево. Железничар во Скопје се чувствуваше како дома, а сега истото е случај и со нас овде. Очекувам тврд и неизвесен натпревар, во кој би можело да одлучи една грешка. Верувам дека ние ќе поминеме понатаму”- изјави Захариевски на прес-конференцијата пред натпреварот”, изјави Захариевски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести