сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Металург загуби и од Татран Прешов

zlatko

Поврзани вести

Македонскиот ракометен вицешампион Металург со пораз го заврши настапот во СЕХА лигата откако со комбиниран состав, главно од јуниори, загуби на гостувањето кај Татран Прешов со 27:20 (12:11).

Младиот тим на „металурзите“ воден од само неколку првотимци одигра одлично прво полувреме во кое извонреден на голот беше Никола Митревски. Нашиот тим имаше и водство во првите 20 минути од средбата, во еден момент и со три гола разлика, но во финишот домашните стигнаа до минимална предност.

Најефикасни кај Металург беа Мартин Манасков и Дејан Пецаковски со по четири погодоци, по три имаа Златко Мојсоски, Маркоски и Кеџо, а по еден Маџовски, Талевски и Мандиќ.

Во тимот на Татран Прешов најефикасни беа Хрцка и Чип со по пет постигнати погодоци.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести