вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Метеоролозите конечно ни најавуваат малку ветер, можно е ослабување на маглата

Метеоролозите најавуваат ветер во Скопје во попладневните часови што би можело да допринесе за ослабување на маглата

magla i sonce

Поврзани вести

Времето денеска ќе бид претежно сончево со слаб до умерен ветер од северен правец и со утринска магла по одделни котлини, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Во подрачјето на Скопје магливо и студено во поголем дел од денот, а рано попладне поради северниот ветер е можно зголемување на видливоста и ослабување на маглата.  Температурата во Скопје се очекува во текот на денот да биде околу два степени.

Најтопло ќе биде во Гевгелија каде се очекуаат максимални 13 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести