четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Метеоролозите најавуваат дожд и ветер за викендов

Сончево со мала до умерена локална облачност, во западните делови променливо облачно,a попладне со услови за краткотраен локален дожд е временската прогноза за утрешниот ден.

дожд

Поврзани вести

Според информациите од УХМР ќе дува умерен до засилен западен и југозападен ветер. Минималните температури ќе се движат од 9 до 15 степени, а максималните од 20 до 29 степени.

Во наредните денови во попладневните часови ќе има локален краткотраен дожд со ретки грмежи.

До недела ќе дува умерен, повремено засилен ветер, претежно од југозападен правец, кој повеќе ќе биде изразен на повисоките места и на планините, особено во западните делови.

 

Најчитани вести