сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 21

„Метју“ зеде 16 животи во САД

Најмалку 16 лица загинаа во САД при движењето на ураганот „Метју“, а половина од жртвите се во Северна Каролина, каде пет лица се водат за исчезнати. 

132437710

Поврзани вести

Илјадници лица се спасени во поплавите по обилните дождови.

Претходно, повеќе од 500 лица загинаа на Хаити.

„Метју“ утрово ослабна на  ниво на посттропски циклон и тргна да се движи кон моретo.

Најчитани вести