сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

„Ми се гади како можеше да и стори такво нешто на ќерка ми“

ijdiejdiowoifriogerg

Последни вести

Во Вишиот суд во Суботица денеска се оддржа рочиштето на Драган Ѓуриќ, осомничениот за силување и убиство на малолетната Тијана Јариќ.

На рочиштето присуствуваше и таткото на малата Тијана, Игор Јуриќ.

Тој изјавил дека убиецот на неговата ќерка не го погледнал додека биле на рочиштето.

Tijana-Juric-Dragan-Djuric-3

 

„Чувствувам гадење како толкав човек можел да и го направи тоа на мојата ќерка Тијана која беше толку нежна и кротка“, додал таткото.

– Сега кога го видов, не се доволни ни 80, ни 90 дури ни 1000 години, рекол Јуриќ и додал дека ќе продолжи да бори за оние како Драган да добијат најстрога казна.

Најчитани вести