вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 53

Мигрант си ги расекол рацете и нозете кога слушнал дека починала мајка му

С.М. се самоповредил бидејќи по извршен телефонски разговор со татко му дознал дека неговата мајка починала.

полиција

Последни вести

Во Прифатниот центар за странци – Скопје, вчера во 21.50 часот , С.М.(19) од Авганистан, времено сместен во ПЦС, се самоповредил –  со остар предмет си нанел гребаници по горниот дел од двете раце над дланките и двете нозе во долниот дел.

С.М. се самоповредил бидејќи по извршен телефонски разговор со татко му дознал дека неговата мајка починала.

На истиот му е укажана лекарска помош, соопшти полицијата.

Најчитани вести