среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Мигранти од Сирија откриени во возило на жител на Липково

migranti22

Поврзани вести

Шест мигранти од Сирија откриени вчера во товарно возило на автопатот Гевгелија – Скопје.

Полицијата го запрела товарното возило „мерцедес“ управувано од С.Б.(36) од општина Липково, а при контрола во товарниот дел се откриени шест мигранти од Сирија. Лицата се приведени во полициксата станица Неготино, а од извршен разговор еден од мигрантите изјавил дека истите оствариле илегален влез од Република Грција, со цел да транзитираат преку Македонија-Србија до западноевропските земји.

По документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести