сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Мигранти од Сирија, Сомалија и Авганистан уапсени кај Меѓуградска

Уапсени се околу 15 мигранти од Сирија, Сомалија и Авганистан кои биле затекнати таму.

apsenje_-500

Последни вести

Неколку лица се уапсени попладнево во акција на полициските Алфи во кругот на Меѓуградската автобуска станица.

Полицијата во денешната акција уапси околу 15 мигранти од Сирија, Сомалија и Авганистан кои биле затекнати таму.

Засега не е познато како мигрантите дошле во Македонија и кој бил нивниот понатамошен план.

Од полицијата потврдуваат дека приведени се неколку лица и се работи на расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести