вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Мигранти ограбени кај Куманово

grabez

Последни вести

На локалниот пат Куманово-с.Ваксинце во близина на железничкиот премин синоќа неколку непознати лица со закана со пиштол извршиле разбојништво над тројца странски државјани од Сиера Леоне при што им одзеле 5.300 евра.

Се преземаат мерки за откривање на сторителите.

Најчитани вести