сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Михаил Младеновски демантира дека бил приведен, бара извинување

Младеновски демантира дека воопшто бил приведен или дека учествувал во некакви криминални активности

Mihael-Mladenovski

Поврзани вести

Поранешниот генерален секретар на Социјалдемократската младина, Михаил Младеновски демантира дека ноќеска, како што објавија дел од медиумите, бил приведен во полициска станица поради учество во тепачка.

„Не сум лишен од слобода, ниту сум бил учесник во било какви криминални активности. Барам медиумите кои ја лиферуваа информацијата дека сум уапсен да ми се извинат во рок од 24 часа во спротивно против сите нив ќе поднесам тужба за клевета и нарушување на угледот и честа“, вели Младеновски во изјава за информативниот портал „Курир“.

Неколку медиуми објавија дека Младеновски бил уапсен пред сендвичара „Седмица“ поради учество во тепачка во центарот на Скопје.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести