четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 41

Михајловски до СДСМ и Заев: Ајде на избори!

тони

Поврзани вести

„Господе дај ми сила да ги одбранам мојот народ и мојата земја“.

Ова го порача актерот Тони Михајловски од масовниот и мирен собир на Граѓанското здружение за одбрана на Македонија пред седиштето на СДСМ.

-Да ја поздравиме одлуката на ДИК,  штотуку стигна информација дека со 2/3 мнозинство има услови за фер и демократски избори на 5 јули. Затоа да им го порачаме она за кое што дојдовме: Да им кажеме ајде на избори, порача Михајловски.

Граѓаните, повторно во еден глас ја испеаа песната „Едно име имаме“, праќајќи уште една порака до СДСМ.

Најчитани вести