петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Мила Јововиќ стана мајка по втор пат

mila

Последни вести

Актерката Мила Јовович по вторпат стана мајка и повторно доби ќерка..

Јовович (39) роди здраво девојче, тешко 3,5 килограми, кое ќе се вика Дашиел Едан.

Украинката по потекло веќе шест години е во брак со режисерот Пол Андерсон, со кого ја има ќерката Евар Габо.

Нејзиниот портпарол изјави дека родителите се пресреќни и воодушевени од раѓањето на девојчето.Тој дополни дека Мила моментално одмара и ужива во нежните моменти со девојчето.

Актерката се породила после предвидениот термин, а пред крајот на бременоста се пожалила од својата килажа. Рекла дека ја достигнала горната граница која е препорачлива за бремените жени.

Најчитани вести