четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Милан домаќин на Лацио, Јуве фаворит во Верона

Познат е распоредот за новата сезона од италијанската Серија А, кој ќе стартува на 30 август и во кој улогата на прв фаворит повторно ќе му биде доделена на актуелниот бранител на тронот, тимот на Јувентус.

MILAN LAZIO JUVE VERONA

Последни вести

Познат е распоредот за новата сезона од италијанската Серија А, кој ќе стартува на 30 август и во кој улогата на прв фаворит повторно ќе му биде доделена на актуелниот бранител на тронот, тимот на Јувентус.

Веќе на стартот од новата сезона, фудбалските фанови ќе добијат шанса да уживаат во дерби пресметката помеѓу екипите на Милан и Лацио, а голема неизвесност се очекува и на “Олимпико” каде домашниот тим на Рома ќе се обиде да забележи триумф во дуелот против секогаш незгодната екипа на Фиорентина.
Бранителот на тронот, екипата на Јувентус важи за апсолутен фаворит во дуелот против екипата на Киево, додека тимот на Горан Пандев, Наполи, го очекува незгодно гостување во Џенова.
Дерби натпревар ќе имаме и во третото првенствено коло, во кое Милан му е домаќин на Јувентус.
Двојки за прво коло: Аталанта – Верона, Чезена – Парма, Киево – Јувентус, Џенова – Наполи, Милан – Лацио, Палермо – Сампдорија, Рома – Фиорентина, Сасуоло – Калјари, Торино – Интер, Удинезе – Емполи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести