сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Милан е мало дете за Манчестер Сити

Актуелниот шампион на Англија, тимот на Манчестер Сити ја запиша премиерната победа на Интернационалниот Гунис Куп во САД, откако со убедливи 5:1 го победи и го понижи италијанскиот калчо гигант Милан.

MILAN MALO DETE SITI

Последни вести

Актуелниот шампион на Англија, тимот на Манчестер Сити ја запиша премиерната победа на Интернационалниот Гунис Куп во САД, откако со убедливи 5:1 го победи и го понижи италијанскиот калчо гигант Милан.
Два погодока на натпреварот постигна црногорскиот интернационалец Стеван Јоветиќ, а во листата на стрелци се запишаа и Скот Синклер, Хесус Навас и Ихеаначо.
Почесниот погодок за Милан беше дело на репрезентативецот на Гана, Сули Мунтари.
Вториот натпревар во групата “Б”, дуелот помеѓу екипите на Ливерпул и Олимпијакос, заврши со минимален триумф на “црвените” од “Енфилд”, а единствениот погодок на натпреварот беше дело на Рихам Стирлинг.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести