понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Милан ги презентираше петте нови засилувања

milan zasiluvanja

Поврзани вести

Милан денеска пред фановите и медиумите ги презентираше Салваторе Бокети, Матиа Дестро, Габриел Палета, Сусо и Лука Антонели, петте нови засилувања во тимот.

“Росоњерите” повторно играат очајна сезона, особено во 2015 година, а имаат и голем број повредени играчи, па за очекување беше дека раководството на клубот ќе реагира и ќе донесе фудбалери кои ќе го кренат нивото на игра.

Приоритет на Милан годинава е излез во Лигата на Европа, а сеуште постои и шанса тимот да успее во намерата да го освои третото место и пласман во Лигата на шампионите.


Најчитани вести