среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Милан го сака шпанскиот голман Реина

reina-500

Последни вести

Калчолигашот Милан сериозно е заинтересиран за доведување на голманот Пепе Реина, објави „Скај Италија“.

Шпанскиот чувар на мрежата брани за Наполи како позајмен играч од Ливерпул. Постоеја шанси тој да се врати на „Енфилд Роу“, но до тоа не дојде.

Поради откажувањето на Ливерпул од неговите услуги се појавија шпекулации за негов трансфер во друг клуб, а најмногу заинтересиран е Милан кој е подготвен да стапи во преговори за откуп на договорот на Шпанецот.

31-годишниот Реина професионалната кариера ја почна во Барселона, најпрво во Ц и Б тимот, а од 2000 до 2002 година беше член на најсилниот состав на Каталонците.

Следните три години бранеше во Виљареал, а од 2005 година е член на Ливерпул. Минатата сезона Реина како позајмен играч беше на голот на Наполи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести