понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Милан и Челзи се договорија за Торес

tores-500

Последни вести

Според италијанскиот весник „Кориере дело Спорт“ Милан и Челзи се договориле за напаѓачот Фернандо Торес.

Шпанскиот репрезентативец Фернандо Торес е нов играч на Милан, барем така тврди италијанскиот весник „Кориере дело Спорт“, кој на својата насловна страница овјави дека Милан и Челзи се договориле за трансфер на овој играч на „Сан Сиро“.

Наводно Фернандо Торес се согласил на тригодишен договор, а останува уште да го стави својот потпис на хартија.

За услугите на Торес сериозно е заинтересирана и Рома.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести