сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Милан конечно победи

milan

Поврзани вести

После трите порази Милан со 3:0 го победи мексиканскиот Чивас и со победа ја заврши американската турнеја, на која претходно „росонерите“ запишаа три порази.

Резултатот го отвори Нианг, а до полувремето Балотели со прекрасен гол од слободен удар ја дуплираше предноста на „росонерите“. Во второто полувреме конечните 3:0 ги постави Пацини.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести