среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 29

Милан не знае за пораз

milan ne znae za poraz

Поврзани вести

Фудбалерите на Милан ја запишаа и третата победа во низа, а најнова жртва на популарните „росонери” е домашниот тим на Џенова.

Милан дојде до заслуженото водство со прекрасниот погодок на мароканскиот интернационалец Адел Тарабт, а уште поубав погодок, премиерен во италијанската Серија А, постигна репрезентативецот на Јапонија, Кеисуке Хонда.

„Лигата на Европа е се поблиску, но има колема конкуренција, неколку клубови се во игра. Ние имаме зацртана цел и нема да отстапиме од истата. Без разлика дали ќе успееме или нема да успееме, Милан мора да се подготви што е можно подобро за новата клупска сезона”, изјави предводникот на „росонерите”.

Со двата погодока на шпанскиот интернационалец Фернандо Љоренте, актуелниот шампион на Италија, тимот на Јувентус забележа триумф во првенствениот дуел против новајлијата во елитното друштво, екипата на Ливорно.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести