недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Милан врзува две победи по ред

milan vrzuva dve

Поврзани вести

Големиот триумф во Фиренца, ќе добие уште повеќе на значење само доколку денеска, фудбалерите на Милан забележат триумф во првенствената пресметка против гостинот од Верона, тимот на Киево.
Предводникот на “росонерите”, младиот холандски стручњак Кларенс Сидорф потврди дека ќе направи неколку измени кога е во прашање почетниот состав и додаде дека Милан се уште е во игра за едно од двете места кои гарантираат настап во групната фаза од Лигата на Европа.
Повторно, најголема опасност, но сега пред голот на Киево, треба да биде контроверзниот напаѓач, Марио Балотели, а офанзивната линија ќе ја комплетираат Кеисуке Хонда, Аадел Тарабт и Рикардо Кака.
Далеку поголема борба и неизвесност се очекува на премиерниот натпревар од 31. коло во италијанската Серија А, дуелот помеѓу екипите на Болоња и Аталанта.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести