сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Милановиќ: Хемискиот материјал од Сирија нема да се претовара во Хрватска

Хрватскиот премиер најави дека хемиските материјали од Сирија нема да се претовараат во Хрватска

Croatian Prime Minister Zoran Milanovic

Поврзани вести

Хрватскиот претседател, Зоран Милановиќ, најави дека хемиските материјали од Сирија нема да се претоварат во Хрватска, туку тоа најверојатно ќе се случи во Италија.

Милановиќ рекол дека предоцна го примиле барањето за претоварање и дека тоа нема да се случи на хрватска територија.

„Ништо од тоа нема да се случи бидејќи Италија по долгите разговори, прифатила тоа да се направи некаде во Италија“, изјавил Милановиќ.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести