четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Милениумскиот крст нема да свети три месеци

527281_10151183854682138_1759991081_n

Последни вести

Милениумскиот крст на Водно ќе добие ново осветлување. Од утре ќе почне демонтажата на постечкото и поставување на новото осветлување, што е во рамки на проектот за реконструкција и адаптација на Крстот.

Додека траат градежните работи за замена на светилките, Милениумскиот крст нема да свети во наредните два до три месеци, информираат од Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести