петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 38

Милер дополнително ги понижи репрезентативците и фановите на Бразил

MILER DODATNO PONIZI

Поврзани вести

Првиот напаѓач на Германија, Томас Милер, додатно ги изнервира репрезентативците и најверните фанови на Бразил со изјавата Германија многу полесно го елиминирал домаќинот на фудбалскиот мундијал отколку националниот тим на Алжир.

“Не очекувавме дека би можеле да славиме така убедливо, едноставно настојувавме да го наметнеме сопствениот стил на игра и да ја казниме секоја грешка на противникот. Излезе дека ова е перфектен натпревар за Германија и неизмерно сме горди поради тоа. Знаевме дека Бразил бодрен од навивачите ќе се отвори и ќе се обиде да даде прв гол, но и дека со тоа ќе остави доста простор што ние би можеле да го искористиме. Тоа целосно ни одговараше, затоа и ни е многу полесно да играме против Бразил отколку против ривал како што беше Алжир во осминафиналето”, изјави напаѓачот на Баерн (М).

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести