среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Милион долари за полицајците кои влегоа во нарко селото Лазарат

lazarat

Последни вести

Награда од милион долари за албанските полицајци кои по петдневна опсада ја преземаа контролата на целата територија на селото Лазарат, познато како фабрика за марихуана.

– Околу 800 припадници на полицијата ќе бидат наградени со по две плати, или вкупниот фонд за тоа изнесува околу милион долари.

Полициската акција за Лазарат почна на 15 јуни, а полицијата по петдневна опсада успеа да ја превземе контролата врз селото.

Од почетокот на акцијата досега уништени се околу 80 тони марихуана, над 140 илјади стебла и садници од ова наркотично растение, семенски материјал, разновидно оружје.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести