понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Милион евра за Панорамското тркало од АЕК

pantrkalo1

Последни вести

Агенцијата за електронски комуникации (АЕК) ќе донира 61.500.000 денари или околу еден милион евра на Јавното сообраќајно претпријатие Скопје (ЈСП) за реализација на проектот Панорамско тркало.

Комисијата на Агенцијата за електронски комуникации пред да ја одобри оваа донација побара мислење од Министерството за правда.

„По спроведената постапка и добиеното решение бр. УП 1-11-164 од 27.03.2014 година, издадено од Министерство за правда на Република Македонија со кое се потврдува дека донацијата од Агенцијата за електронски комуникации на Јавно сообраќајно претпријатие ЈСП Скопје како донација од јавен интерес во областа како јавна дејност и презетираната документација, членовите на Комисијата за електронски комуникации едногласно дадоа согласност за склучување на договор за донација“, се вели во записникот од состанокот на Комисијата за електронски комуникации на која беше одобрена оваа донација„.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести