недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Милион Руси го слават спојувањето на Крим со Русија, се очекува говор на Путин

KRIM

Последни вести

По повод една година од припојувањето на Крим кон Русија денеска во Москва се очекува голема прослава, а во меѓувреме на улиците на Москва излегоа голем број на граѓани.

На овој собир се очекува да се обрати и рускиот претседател Владимир Путин, а сајтот rt.com ќе врши директен пренос од оваа церемонија, притоа овозможувајќи на повеќе од 700 милиони луѓе пренос во живо.

 

Најчитани вести