сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Милионска кражба во антикварница на Партизанска

Непознатиот арамија украл повеќе антиквитенти вредни околу 600.000 денари.

g_kradec

Поврзани вести

Арамија направил милионска штета во антикварница во центарот на Скопје.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, предходната ноќ арамија провалил во антикварница лоцирана на булеварот Партизански одреди во Скопје.

Непознатиот арамија успеал да влезе во дуќанот откако насилно ја отворил вратата и украл повеќе антиквитенти вредни  околу 600.000 денари.

Полицијата работи на откривање на арамијата кој со богатиот плен избегал во непознат правец.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести