понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Милито убеден дека сите судии се против Интер

milito

Поврзани вести

Аргентинскиот ветеран од редовите на Интер, Диего Милито е убеден дека сите судии во Италија намерно судат против калчо гигантот од Милано.

„Како да ги дефинирам судиските одлуки кои се против нас? Многу тешко ќе ги дефинирам. Постојано се повторуваат, постојано ги имаме истите коментари во нашата соблекувална. Се уште не покажале на белата точка и сите сме убедени дека тоа не е нешто нормално. На дуелот против Лацио имаше чист пенал за Интер. Роналдо беше фаулиран, но судијата не покажа на белата точка. Мислам дека таа ситуација можеше да го промени целиот тек на натпреварот”, изјави искусниот напаѓач.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести