понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Милошоски и Алити избрани за нови потпретседатели на Собранието

antonio-aliti500

Последни вести

На денешната седница, Собранието на Република Македонија, ги изгласа за негови нови потпретседатели Антонио Милошоски и Рафиз Алити.

Местото на третиот потпретседател на Собранието е оставено празно, бидејќи во моментов во законодавната власт не учествува најголемата опозициска партија, од чии редови треба да избран и третиот потпретседател.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести