сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Милошоски: Пендаровски не е способен да го обедини СДСМ, а не пак да биде претседател кој обединува

Antoni Milososki

Поврзани вести

Антонио Милошоски, носител на листа во петтата изборна единица, во интерву за Нетпрес вели дека кандидатот за претседател на опозициската СДСМ, Стево Пендаровски, нема доволно капацитет да ги обедини своите во партијата, а камо ли да ја извршува фукцијата на претседател кој ќе ја обедини нацијата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести