недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Милошоски во посета на Кичево

antonio-milososki-si-odi-od-vlada-5

Поврзани вести

Носителот на кандидатската листа за пратеници на петтата изборна единица на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски денеска е во посета на Кичево.

Во 11 часот Милошоски ќе го посети селото Цер и ќе положи цвеќе на гробот на Христо Узунов. Во 17 часот ќе одржи митинг во населба Иванидол, а во 18 часот мини митинг во Ламели.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести