сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Милошоски разговараше за Изградба на Марина Охрид со охриѓани

Проектот опфаќа доградба на пристаништето и изградба на уште два крака.

antonio

Поврзани вести

При денешната посета на Охрид, носителот на листата за пратеници на ВМРО-ДПМНЕ во петтата изборна единица, Антонио Милошоски оствари средба со бродарите и кајчарите, со кои разговараше за изградбата на Марина Охрид.

Овој проект е предвиден во Изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ и опфаќа доградба на пристаништето и изградба на уште два крака.

Милошоски исто така се сретна со охридските пазарџии и информираше дека Владата ќе продолжи да доделува субвенции за земјоделските производи.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести