вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 61

Милошоски: Изнудените избори се договорени на 24-ти Април – за друг датум нема да гласам!

Повеќе нема - изнудените изборите се договорени на 24-ти Април - за друг датум, одлагање и со тоа продолжување на кризата во земјава, јас како пратеник во Собранието, нема да гласам, порача Антонио Милошоски.

antonio-milososki-1

Поврзани вести

По повод барањето на лидерот на СДСМ Зоран Заев, за одложување на предвремените парламентарни избори во Македонија, што согласно Договорот од Пржино беа договорени за 24-ти април се огласи и пратеникот и член на ИК на ВМРО – ДПМНЕ Антонио Милошоски.

Милошоски на својот Фејсбук профил напиша:

Година и кусур Зоран Заев ја држи цела Македонија во тензија, не ја признава изборната народна волја и бара предвремени избори.

За да се надмине кризата за доброто на државата, му се попушти и заеднички беа договорени избори на 24.Април 2016-та.

Повеќе нема – изнудените изборите се договорени на 24-ти Април – за друг датум, одлагање и со тоа продолжување на кризата во земјава, јас како пратеник во Собранието, нема да гласам!

miloshoski-komentar-fb-1

Најчитани вести